Szkoła Podstawowa im. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie

Grudzień z mini koszykówką!

W dniach 7 i 8.12.2106 r. w Słupnie odbyły się Powiatowe zawody w mini koszykówce chłopców i dziewcząt. W pierwszym dniu rywalizowała reprezentacja chłopców zaś dzień później reprezentacja dziewcząt naszej szkoły. Naszymi przeciwnikami w obu reprezentacjach byli uczniowie SP Łęg Probostwo i SP Bielsk. Mecze rozgrywane były 4x8 minut systemem każdy z każdym. Chłopcy w składzie : Zapytowski K., Burdyka K., Dybiec M., Kołowrocki J., Maszewski T., Siwek M., Raczyński K., Porębski P., Grzeszczyk, Osędowski A., Kępczyński B., Karczmarczyk D., Żmijewski I. po ograniu obu szkół zajęli I miejsce  awansując na zawody Międzypowiatowe w Płocku.
Dziewczęta w składzie: Sabalska Ł., Pawicka S., Lewandowska N., Popowska Z., Kozyrska O., Damaziak O, Jaworska K., Górczyńska K., Olszewska J., Leśniewska J, Siwek Z., Rucińska A., Palmąka N., Gontarska A., Czajkowska M. wygrały z SP Bielsk i po bardzo trudnym meczu przegrały z SP Łęg zajmując II miejsce.
Chłopcy po wygraniu zawodów powiatowych reprezentowali naszą szkołę na zawodach Międzypowiatowych, które odbyły się 14.12.2016 r. w ZS nr. 2 w Płocku. Mecze rozgrywane były 4x6 minut systemem każdy z każdym.  Po wyrównanym pierwszym spotkaniu zakończonym remisem 26-26 z SP Gostynin, nasi zawodnicy w pozostałych dwóch meczach dość wyraźnie pokonali SP 2 Sierpc oraz  SP 21 Płock i wygrali całe zawody. Pierwsze miejsce gwarantuje udział w zawodach Mazowieckich, w których będziemy już po raz kolejny reprezentować naszą szkołę i gminę na Mazowszu.
Gratulacje dla wszystkich za walkę do ostatniego gwizdka a chłopcom życzę sukcesu na zawodach Mazowieckich.